"Задоволення від життя черпається з наших зустрічей з новим, а тому немає більшого щастя, ніж постійно змінювати свої горизонти, зустрічаючи кожен новий день під іншим сонцем". (Джон Кракауер)


Показ дописів із міткою Фотоматеріали. Показати всі дописи
Показ дописів із міткою Фотоматеріали. Показати всі дописи

середа, 15 січня 2020 р.


                                 ТИЖДЕНЬ ГЕОГРАФІЇ У ШКОЛІ
Одним із шляхів підвищення інтересу учнів до вивчення географії є позакласна робота. До того ж добре організована, цікава, різноманітна позакласна робота з предмету – це один із найефективніших засобів пробудження й підтримки в учнів інтересу до географії. Велику допомогу в досягненні цієї мети надає тиждень географії та природознавства. Під час його проведення діти збагачують знання, розширюють свій кругозір, проявляють ініціативу й самостійність, розвивають індивідуальні здібності, вчаться відстоювати свою точку зору.
З 02.12 по 06.12 в загальноосвітній школі I-III ступенів с. Василівка було проведено тиждень географії та природознавства. Методика його проведення полягала в організації заходів, що носили інформаційний та змагальний характер. Кожен день тематичного тижня був спланований і насичений різноманітними формами роботи - це виставка стінгазет "Географічний калейдоскоп", інтелектуально-розважальна гра "Географічний футбол", вікторини "Географія кохання" та "Мандрівка в країну "Кросвордію"", гра "Прапори світу", квест "Подорожуй разом з нами". Для наймолодших учасників, учнів 5 класу було організовано усний журнал "Вода - джерело життя". А на базі учнів 8 класу проведено відкритий урок "Кліматотвірні чинники". Всі учасники заходів мали можливість поринути у багатогранний світ природи України та  світу.
Метою заходів було: розвивати логічне мислення, інтерес до географії як науки; вчитися працювати в команді;  розширити географічний світогляд; виховувати любов до природи Землі, почуття гідності за рідну країну.






четвер, 24 січня 2019 р.

Еколого-патріотична гра "Паросток"

 Великий художник Леонардо да Вінчі сказав: «У наставниці собі я взяв Природу – вчительку всіх вчителів!». Саме природа є наймогутнішим джерелом пізнання, яке розкриває людині свої таємниці та робить її більш чутливою до навколишнього світу. Людина є частиною природи, тому мусить про неї дбати, як про себе. Потяг до всього живого закладений у нас від самого народження і виявляється у дитячому віці. Саме в системі стосунків «Людина-Природа-Держава» вже другий рік поспіль в ЗОШ I-III ст. с. Василівка відбувається дитячо-юнацька еколого-патріотична гра «Паросток». 
Учні школи змагаючись між собою мають можливість проявити свої знання, вміння та навички у конкурсах різної тематики. 
Чудово та багатогранно проводять вільний час. Живучи у гармонії з природою - зцілюються духовно, зростають патріотично, бо тільки людина - істинний патріот буде дбати про красу рідної домівки, рідної батьківської землі. 
Звіт про пророблену роботу викарбовано на сторінках цього літопису та збережено як пам'ятку для прийдешніх поколінь юннатів - юних патріотів. 
У рамках дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри "Паросток" учні школи здійснили екскурсію мальовничими куточками рідного села. Побували в долині річки Коболча, де натрапили на витвір народної майстерності - криницю-журавель. Відвідали природоохоронну пам'ятку місцевого значення - "Чотири тополі" у селі Розкопинці. 
Допомагаємо нашим лісникам у зборі насіння, висадці дерев, обсапуємо саджанці. Допомогли Лісовому господарству в збиранні, для висадки, жолудів. Власними силами створили "Зелену алею" на території села. Висадили молоді дерева поблизу місцевого стадіону. Вважаємо, що лісові масиви - окраса нашої рідної землі. 
Досліджуємо і охороняємо заповідні об'єкти нашого краю. Впорядкували територію поблизу джерела з цілющою водою - "Ізвор". Склали карту заповідних об'єктів Сокирянського району. Виявляємо представників рослинного та тваринного світу, що є рідкісними або зникаючими видами в Україні. Узагальнюємо наші матеріали та пишемо наукові роботи на екологічну тематику. Учні школи є активними учасниками та переможцями експедиції "Моя Батьківщина - Україна", екологічного конгресу "Живи, Земле". Щороку проводимо просвітницькі лекції серед населення, екскурсії, свята, екологічні акції. 
Школярі вміло висловлюють свої думки в художніх образах зображених ними малюнків. Організовано та втілено в життя конкурс плакатів екологічної пропаганди "Діти за чисте довкілля". Учні старших класів долучилися до даної роботи та створили власну рубрику екологічної просвіти "Без слів..." 
Разом з органами місцевої влади виявляємо місця стихійних сміттєзвалищ. Вносимо пропозиції щодо їх ліквідації. Підключаємося до сільської громади під час санітарних очисток території села. Громадимо опале листя, здійснюємо благоустрій на території школи. 
Цьогоріч очистили береги Дністра та його малих водотоків від побутових відходів. Впорядкували територію поблизу "Алеї Слави". Створили Червону книгу своєї місцевості, де вказали на рідкісні і зникаючі види представників рослинного та тваринного світу. Виготовляємо попереджувальні знаки, які згодом розмістимо на територіях, де мешкають дані види живих організмів. 
Юні екологи-патріоти щороку здійснюють пропаганду "За чисте довкілля" серед місцевих жителів. Ми всі щиро сподіваємося, що незабаром околиці нашої місцевості, спільними зусиллями всіх мешканців села, будуть облагороджені і Матінка-Природа віддячить нам своєю неповторною красою. Ми щиро прагнемо зберегти неповторну природу рідної Сокирянщини.

пʼятниця, 11 січня 2019 р.

«ЗА 5 ДНІВ НАВКОЛО СВІТУ»


Гей, нові Колумби й Магеллани,
Напнемо вітрила наших мрій!
Кличуть нас у мандри океани,
Бухту спокою облизує прибій.
Хто сказав, що все уже відкрито?
Нащо ж ми народжені тоді?
Як нам помістити у корито
Наші сподіваная молоді?
Кораблі! Шикуйтесь до походу!
Мрійництво! Жаго моя! Живи!
В океані рідного народу
Відкривай духовні острови!
В. Симоненко
Класична педагогіка минулого стверджувала «Смертельний гріх учителя - бути нудним». Цей вислів сьогодні актуальний як ніколи, адже навчання з примусу не приносить задоволення учневі і створює масу проблем педагогу. Однією з найцікавіших форм організації освітнього процесу в школі є предметні тижні. Вони є різновидом позакласної роботи, до якої вчитель залучає учнів, що виявили зацікавленість предметом. Позакласна робота дозволяє розширити і поглибити знання учнів, зміцнити набуті на уроках навички та вміння, розвинути творчі здібності дітей, їх різнобічні інтереси, сформувати самостійність, організувати практичну суспільно корисну діяльність та дозвілля дітей.
Щороку у Василівській загальноосвітній школі I-III ступенів проводиться Тиждень географії. Його проведення вже стало доброю традицією. Цього річ, згідно робочого плану школи, Тиждень географії було проведено із 3 по 10 грудня, під девізом «За 5 днів навколо світу». Мета проведення Тижня - розвивати стійкий інтерес учнів до географії, як науки і шкільного предмету; виховувати патріотизм, любов до рідного краю; розвивати
краєзнавчий інтерес; сприяти формуванню всебічно розвиненої особистості; виховувати любов та бережливе ставлення до природи. В рамках тижня учні здійснили захопливу подорож морями, океанами та побували в різних куточках нашої планети. Розпочався тиждень із інформаційно – пізнавальної лінійки «Географія вчора, сьогодні і завтра». Захопливі конкурси, вікторини, змагання дали можливість учням продемонструвати свої знання та виявити кращих серед кращих. До уваги всіх охочих запропоновано конкурс «Географічні загадки», квест «Країна Географія», вікторину «Мандруємо Материками» та інтелектуально-розважальну гру «Географічний футбол». Переможців нагороджено грамотами та солодкими призами. Тиждень пройшов вдало, був цікавим, насиченим та пізнавальним.



понеділок, 8 жовтня 2018 р.

Екскурсія до Державного історико-культурного заповідника «Буша»



В рамках районного семінару вчителів географії «Формування пізнавальної діяльності учнів шляхом використання інноваційних технологій на уроках географії», що проходив на базі ЗОШ I-III ст. с. Василівка, проведено екскурсію до Державного історико-культурного заповідника «Буша», на території якого розташовані музеї етнографії, побуту, оборони та археології, а також – один із 28 геологічних заказників України, під промовистою назвою «Гайдамацький яр».
Присутні мали змогу ознайомитися із навколишньою красою, побачили світ природи, відображений умілою рукою скульптора в камені, адже на території заповідника розташований парк кам’яних скульптур, що виготовлені із місцевої геологічної породи – жовтого пісковика. Тематика робіт різна: це національно-визвольний рух, стихії природи, язичницькі божества та інше.
 Весь геологічний заказник – це ніби «майданчик, де колись гралися велетні». Каміння тут чудернацької форми та неймовірних розмірів. Воно є німим свідком історії нашої землі. Серед цієї краси, в межиріччі Бушанки та Мурафи, в скелях збережені залишки дохристиянського храму із язичницькими написами та малюнками на стінах що непідвладні часу.
Село Буша – мальовничий куточок Поділля, яскравий приклад організації «зеленого туризму». І в такий нелегкий для нашої держави час, відвідини цього маленького, затишного куточка, надихають нас на працю, адже нам є заради чого жити і продовжувати тисячолітню історію наших предків.











Новинки

Географія 10 клас Узагальнення знань з курсу «Географія: регіони та країни» 1 варіант 1 рівень 1.За яким показником високорозвине...

Актуально сьогодні