"Задоволення від життя черпається з наших зустрічей з новим, а тому немає більшого щастя, ніж постійно змінювати свої горизонти, зустрічаючи кожен новий день під іншим сонцем". (Джон Кракауер)


четвер, 24 січня 2019 р.

Еколого-патріотична гра "Паросток"

 Великий художник Леонардо да Вінчі сказав: «У наставниці собі я взяв Природу – вчительку всіх вчителів!». Саме природа є наймогутнішим джерелом пізнання, яке розкриває людині свої таємниці та робить її більш чутливою до навколишнього світу. Людина є частиною природи, тому мусить про неї дбати, як про себе. Потяг до всього живого закладений у нас від самого народження і виявляється у дитячому віці. Саме в системі стосунків «Людина-Природа-Держава» вже другий рік поспіль в ЗОШ I-III ст. с. Василівка відбувається дитячо-юнацька еколого-патріотична гра «Паросток». 
Учні школи змагаючись між собою мають можливість проявити свої знання, вміння та навички у конкурсах різної тематики. 
Чудово та багатогранно проводять вільний час. Живучи у гармонії з природою - зцілюються духовно, зростають патріотично, бо тільки людина - істинний патріот буде дбати про красу рідної домівки, рідної батьківської землі. 
Звіт про пророблену роботу викарбовано на сторінках цього літопису та збережено як пам'ятку для прийдешніх поколінь юннатів - юних патріотів. 
У рамках дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри "Паросток" учні школи здійснили екскурсію мальовничими куточками рідного села. Побували в долині річки Коболча, де натрапили на витвір народної майстерності - криницю-журавель. Відвідали природоохоронну пам'ятку місцевого значення - "Чотири тополі" у селі Розкопинці. 
Допомагаємо нашим лісникам у зборі насіння, висадці дерев, обсапуємо саджанці. Допомогли Лісовому господарству в збиранні, для висадки, жолудів. Власними силами створили "Зелену алею" на території села. Висадили молоді дерева поблизу місцевого стадіону. Вважаємо, що лісові масиви - окраса нашої рідної землі. 
Досліджуємо і охороняємо заповідні об'єкти нашого краю. Впорядкували територію поблизу джерела з цілющою водою - "Ізвор". Склали карту заповідних об'єктів Сокирянського району. Виявляємо представників рослинного та тваринного світу, що є рідкісними або зникаючими видами в Україні. Узагальнюємо наші матеріали та пишемо наукові роботи на екологічну тематику. Учні школи є активними учасниками та переможцями експедиції "Моя Батьківщина - Україна", екологічного конгресу "Живи, Земле". Щороку проводимо просвітницькі лекції серед населення, екскурсії, свята, екологічні акції. 
Школярі вміло висловлюють свої думки в художніх образах зображених ними малюнків. Організовано та втілено в життя конкурс плакатів екологічної пропаганди "Діти за чисте довкілля". Учні старших класів долучилися до даної роботи та створили власну рубрику екологічної просвіти "Без слів..." 
Разом з органами місцевої влади виявляємо місця стихійних сміттєзвалищ. Вносимо пропозиції щодо їх ліквідації. Підключаємося до сільської громади під час санітарних очисток території села. Громадимо опале листя, здійснюємо благоустрій на території школи. 
Цьогоріч очистили береги Дністра та його малих водотоків від побутових відходів. Впорядкували територію поблизу "Алеї Слави". Створили Червону книгу своєї місцевості, де вказали на рідкісні і зникаючі види представників рослинного та тваринного світу. Виготовляємо попереджувальні знаки, які згодом розмістимо на територіях, де мешкають дані види живих організмів. 
Юні екологи-патріоти щороку здійснюють пропаганду "За чисте довкілля" серед місцевих жителів. Ми всі щиро сподіваємося, що незабаром околиці нашої місцевості, спільними зусиллями всіх мешканців села, будуть облагороджені і Матінка-Природа віддячить нам своєю неповторною красою. Ми щиро прагнемо зберегти неповторну природу рідної Сокирянщини.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Новинки

Географія 10 клас Узагальнення знань з курсу «Географія: регіони та країни» 1 варіант 1 рівень 1.За яким показником високорозвине...

Актуально сьогодні